Jak otworzyć myjnię samochodową? Budowa tego typu obiektu nie jest aż tak bardzo skomplikowana, jakby się mogło wydawać. Warto jednak stworzyć dobry plan i krok po kroku go realizować. Oczywiście również ważny jest wybór sprawdzonego, doświadczonego wykonawcy inwestycji np. Wash Partner. Nasza współpraca z najlepszymi amerykańskimi markami gwarantuje dostawę najnowocześniejszych i niezawodnych technologii.
Etapy budowy
Myjni Samochodowej
-
#1 Pomoc przy wyborze odpowiedniej działki pod myjnię
Od tego, gdzie będzie się znajdować zależą Twoje przyszłe zarobki. Warto zwrócić uwagę, by działka pod myjnię położona była blisko obiektów handlowo-usługowych (np. sklepów wielkopowierzchniowych, stacji paliw, stacji diagnostycznej) oraz dużych skupisk ludzkich (zwłaszcza nowobudowanych osiedli mieszkaniowych). Poza tym dojazd do niej powinien być dogodny dla kierowców. Należy również sprawdzić czy działka objęta jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego i czy dopuszcza się na niej budowę tego typu obiektów.
-
#2 Spotkanie z pracownikiem naszej firmy – wybór rozwiązań i urządzeń
Myjnie bezdotykowe czy myjnie samoobsługowe? A może jednak myjnie tunelowe? Nasi doradcy wytłumaczą Ci wszystkie niuanse związane z poszczególnymi rodzajami myjni. Wspólnie wybierzemy rozwiązanie najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Oczywiście ustalimy również liczbę stanowisk i dodatkowe systemy (np. rozmieniarka pieniędzy, płatność kartą). Usprawnią one działanie obiektu i jednocześnie zwiększą jego atrakcyjność, przyciągając tym samym rzesze klientów.
-
#3 Informacje dotyczące rozmieszczenia obiektu
Teren wokół myjni samochodowej, niezależnie od jej rodzaju, powinien zostać odpowiednio zagospodarowany. Warto pamiętać o jej odpowiednim umiejscowieniu na działce tak, by jednocześnie spełniała wszystkie przepisy budowlane i zapewniała dostateczną przestrzeń dla oczekujących na umycie aut. Jeśli wjazd będzie bezpośrednio z ulicy przy wzmożonym ruchu stworzy to nie lada problem i spowoduje odpływ klientów.
-
#4 Dokumentacja (jeżeli jest konieczny – wniosek o zabudowie)
Załatwianie spraw urzędowych i niekończące się stosy dokumentów to zły sen każdego biznesmena. Chętnie Cię wesprzemy, a nawet wyręczymy w przygotowaniu niezbędnej do budowy myjni bezdotykowych, samoobsługowych, tunelowych, portalowych czy dla samochodów ciężarowych dokumentacji.
-
#5 Stworzenie projektu budowlanego
Architekt musi wykonać plan zagospodarowania terenu oraz projekty podłączeń mediów (prądu, wody, kanalizacji, ewentualnie gazu). Czasem konieczne jest również wykonanie raportu oddziaływania inwestycji na środowisko (wszystko zależy od gminy, na której terenie chcesz by powstała Twoja własna myjnia samochodowa).
-
#6 Pełna pomoc w tematach formalno-prawnych
Polskie przepisy do łatwych nie należą. Ciągle też ulegają różnym nowelizacjom. Nie musisz być z nimi na bieżąco – od tego są specjaliści, z którymi współpracujemy. Podpowiemy jakie, gdzie i kiedy należy złożyć dokumenty. Pomożemy także w przypadku konieczności uzupełnienia wniosków.
-
#7 Rozpoczęcie prac budowlanych, nadzorowanie
Po uzyskaniu pozwolenia na budowę należy wyznaczyć kierownika. Zarejestruje on dziennik budowy oraz oznaczy i zabezpieczy teren. Geodeta natomiast wytyczy odpowiednie punkty na działce. Wówczas przystąpimy do wykonania posadzki i niezbędnej infrastruktury, zamontujemy wiaty. Nasi doświadczeni inżynierowie zadbają o prawidłowy przebieg wszystkich prac.
-
#8 Montaż urządzeń oraz pełne przeszkolenie z obsługi
Po zamontowaniu niezbędnych urządzeń pokazujemy wszystkie funkcjonalności zbudowanej myjni tak, byś mógł np. samodzielnie wymienić filtry. Oprócz tego ustalamy parametry użytkowania całej instalacji. Wykonujemy również testy i próbne mycie aut.
-
#9 Uruchomienie myjni samochodowej
Pozostaje jeszcze złożyć zawiadomienie do właściwego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o zakończeniu prac wraz z kompletną dokumentacją powykonawczą. Na całe szczęście nie trzeba czekać na wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. Wystarczy odczekać dwa tygodnie od dnia dokonania zgłoszenia, by liczyć pierwsze zyski.
-
#10 Nadzorowanie oraz pomoc w zakresie marketingu oraz zwrotu środków z inwestycji
WashPartner pomaga uatrakcyjnić myjnię i ułatwia właścicielowi jej promocję poprzez chociażby odpowiednie oznakowanie obiektu. Zwracamy uwagę na konieczność dbania o wysoką jakość świadczonych usług. Mamy tu na myśli chociażby regularne sprawdzanie sprzętów (czy nic nie cieknie), opróżnianie koszy na śmieci, stosowanie dobrej klasy chemii i jej uzupełnianie we właściwym czasie tak, by klient wyjechał z myjni zadowolony. Warto też promować się w mediach społecznościowych, wprowadzać programy lojalnościowe czy nawet wyposażyć się w aplikację do wystawiania faktur.